Strona posiada wiele danych teleadresowych o jednostkach i wydziałach, głównie te z którymi miałem kontakt i konieczne było uzyskanie uzgodnienia. Staram się na bieżąco sprawdzać aktualność linków zastosowanych w adresach www.

Wielokrotnie zdarza się, że zachodzi potrzeba złożenia wniosku o opinię do projektu albo wniosku o zatwierdzenie, a w danym Wydziale Urzędu albo Zarządzie Dróg takich wniosków nie ma do pobrania. Tutaj będzie można pobrać szablony przedmiotowych wniosków.

Aby pobrać szablon wniosku o opinię do projektu organizacji ruchu kliknij na rozszerzenie: RTF lub PDF

Aby pobrać szablon wniosku o zatwierdzenie projektu organizacji ruchu kliknij na rozszerzenie: RTF lub PDF

Aby pobrać szablon wniosku zgłoszenia zmiany organizacji ruchu kliknij na rozszerzenie: RTF lub PDF

Powyższe pliki są przykładowymi wnioskami o zatwierdzenie lub opinię. Często się zdarza, że Wydział albo Zarząd Dróg posiadają swoje wnioski na stronie www albo w siedzibie i zalecam upewnić sie każdorazowo w tym temacie.

Zostaną teraz podane adresy www oraz przykładowe wnioski z różnych jednostek.

Jeśli interesuje Cię temat to zajrzyj na stronę GDDKiA - Zatwierdzenie projektu organizacji ruchu

Ciekawostki odnośnie projektów w różnych rejonach naszego kraju ;)
  • W Katowicach jest pobierana opłata za rozpatrzenie wniosku o zatwierdzenie projektu (26zł opłaty skarbowej za legalizację dokumentu)
  • W Rudzie Śląskiej wymagany jest podpis pod każdym z projektowanych rysunków, pod tabelką z programem sygnalizacji oraz obliczeniami,
  • W ZDP Gliwice opinia jest wydawana nawet gdy w projekcie oznakowania drogi wojewódzkiej nie ma żadnej drogi powiatowej albo gminnej sąsiadującej z zakresem robót (uwagi mogą dotyczyć także drogi wojewódzkiej)
  • GDDKiA zawsze wymaga 3 egz projektów
  • dla ZDW Katowice w projekcie oznakowania dla tablic F-8 i F-9 zrób pełne wymiarowanie tych tablic
  • opinia ZDW Katowice do projektu na czas budowy zjazdu zostanie wydana jeśli projekt budowlany zjazdu został w dziale uzgodnień złożony, inaczej lepiej poczekać aż inwestor przygotuje i złoży do uzgodnienia taki projekt
  • W Zielonej Górze projekty złożone do GDDKiA winny posiadać opinię Rejonu
  • zawsze pamiętaj aby wrysować oznakowanie poziome, bo nigdy nie wiadomo kto do czego będzie miał uwagi
Powyższe uwagi nie są jakoś specjalnie zaskakujące, ale warto o nich pamiętać podczas składania wniosku o zatwierdzenie lub opinię do projektu.