gora

Zasady składania wniosku

Zatwierdzenie zawsze następuje w jednostce zarządzającej ruchem dla danej kategorii drogi, czasem jest to prezydent miasta, czasem zarząd dróg który posiada stosowne pełnomocnictwo albo wydział w urzędzie.

W celu złożenia wniosku o zatwierdzenie do urzędu konieczne jest posiadanie odpowiednich opinii:

  • droga gminna - do zatwierdzenia projektu wymagana jest tylko opinia Zarządcy Drogi.
  • droga powiatowa - do zatwierdzenia projektu wymagana jest opinia Komendy Powiatowej/Miejskiej, opinia Zarządcy Drogi, następnie projekt można zatwierdzić u Zarządzającego Ruchem (Starosta lub Prezydent Miasta na prawach powiatu).
  • droga wojewódzka - do zatwierdzenia projektu wymagana jest opinia Komendy Wojewódzkiej, opinia Zarządu Dróg Wojewódzkich i zatwierdzenie u Marszałka. Zwykle dyrektor ZDW posiada upoważnienie do zatwierdzania projektów, ale nie zawsze.
  • droga krajowa - do zatwierdzenia projektu wymagana jest opinia Komendy Wojewódzkiej, Opinię i zatwierdzenie uzyskuje się w Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad na terenie której planuje się wprowadzić oznakowanie.

organizacja ruchu projekt oznakowania projekt organizacji ruchu drogowego oznakowanie robót audytor brd projekt organizacji ruchu oznakowanie docelowe projekt znaków oznakowanie drogowe projekt oznakowanie zjazdu roboty drogowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem